Dünyadaki ilk ateş nasıl yakıldı tam olarak bilinmemektedir.

İlginç İcatlar ve Tasarımlar

Bisiklet Lastik Deseni

Bisikletler hayatımızda çocukluk döneminde tanıştığımız ve zevkle bindiğimiz aletlerdir. İlerleyen yaşlarda ulaşım, spor amaçlı da kullanırız. Bisikletlerimiz gezdiğimiz yerlerde lastik izi çıkarır. Bunu daha sempatik hale getirmek amaçlı kalp şeklinde desenleri olan bir bisiklet lastiği hazırlanmış.

Güneşli havalarda kalplerin içi dolu, yağışlı havalarda içi boş kalp izleri bırakan bu lastik oldukça hoş bir tasarım olmuş.

bisiklet lastiği

bisiklet lastiği

bisiklet lastiği

bisiklet lastiği

Çalar Saat Top

Sabahları uyanmamızı sağlayan saatler hep sinir bozucu olur. Genelde o saati çalarken fırlatıp atmak gelir içimizden. Mucitler, bu psikolojiyi iyice irdelemiş ve bizlere top şeklinde bir çalar saat yapmış. Uyandığınızda bir tekme atıyor ve susturuyorsunuz. Hem sinirini atmış hem de uyanmış olacaksınız.

top çalar saat

top çalar saat

Geri Dönüşümlü Klozet

Dünyanın küresel ısınma ile birlikte su ihtiyacı ilerleyen yıllarda artacağını bilim adamları her fırsatta söylüyor. Bu nedenle biz suyu tasarruflu kullanmalıyız. Bu amaçla mucitler bir lavabo ile elinizi yıkadığınız suyu, bir klozet rezervuarına aktarıp, sifon çekildiğinde bu suyun kullanılmasını sağlamışlar. Bu sayede aynı su 2 defa kullanılmış olunacaktır.

geri dönüşüm klozeti

geri dönüşüm klozeti

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!