Dünyadaki ilk dikenli tel 25 Haziran 1867 tarihinde ABD ‘de Ohio eyaleti sınırlarında Lucien B. Smith tarafından patenti alınan ilk dikenli tel, Smith tarafınca üretilip üretilmediği bilinmiyor.

Hakkımızda

logo

logo

Hakkımızda

Merhabalar,

dünyaninilkleri.com olarak, dünyanın ilkleri ile ilgili içerikleri topluyor ve sizlere toplu halde bir kütüphane sistemi oluşturuyoruz. dünyanın ilkleri hakkında icatlar ve buluşlar da bunlara dahil olmak üzere geniş içeriği dunyaninilkleri.com da bulabilirsiniz. İlk kim, ilk nerede, ilk ne zaman gibi kategorilerle aradığınız “ilk” konusunun net cevaplarını bulabilirsiniz..

Elinizde olan ve burada bulunmayan ilkleri bize gönderin ekleyelim..

Dünyanın İlkleri

Yenilikler:

22.05.2010 www.dunyaninilkleri.com açıldı

07.11.2010 www.facebook.com/dunyaninilkleri adresinden facebook sayfamıza ulaşabilirsiniz

16.02..2011 ilkler test ile artık dünyanın ilkleri hakkında bilgilerinizi sınayabilirsiniz.

25.10.2012 ilkler hakkında açılan konuları artık wp, blogger, digg, delicious, facebook, twitter, tumblr, linkedin gibi sosyal medya siteleri üzerinden de takip edebilirsiniz.

06.12.2012 tarihi itibari ile sitemize destek amaçlı sponsor tanıtım yazıları alımı başlamıştır.

23.07.2014 tarihi itibari ile Dünyanın İlkleri dergisi Flipboard’da!  Flipboard üzerinden de bizi takip edebilirsiniz. Flipboard’da bizi takip etmek için “ilkler” veya “dünyanın ilkleri” araması yapabilirsiniz. Daha kısa yoldan ulaşmak isterseniz http://flip.it/WYGKx adresini android telefonunuzda açınız.

23.07.2018 tarihi itibari ile sitemiz görünümü güncellenmiştir.

Dünyanın İlkleri

İletişim Adresi

her türlü sorun, öneri, istek ve görüşleriniz için ;

iletişim: info@dunyaninilkleri.com

Not: Sitede bulunan içerik çeşitli kaynaklardan yararlanılarak, özgün içerik olarak eklenmektedir. Mevcut içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır. Aksi takdirde gerekli yasal işlem hukuk danışmanımız tarafından yapılacaktır.

Sitemizde bulunan “sponsorlar” isimli kategoride site için gelir sağlayan kişilerin sitelerinin tanıtımları yapılmaktadır. Sitemizde bu tanıtım yazıları, site sahipleri tarafından kendi istekleri ile eklenmiştir, konu içeriklerinin sitemiz ile ilgisi bulunmamakla birlikte, bu sitelerle ilgili içerikleri www.dunyaninilkleri.com olarak hiçbir şekilde refere etmemekteyiz, Hiçbir site dışı bağlantı linki sitemiz tarafından onaylı değildir. (TCK 125,5651/8). Tanıtım yazılarında bulunan içeriklerde herhangi bir telif hakkı/yasal olmayan bir durum olması halinde bizimle irtibat kurarak durumu bilgilendirmeniz gerekliliği sitemiz kuralıdır. Yönetici tarafından bu içerikler inceleme sonrasında gerekli görüldüğünde kaldırılacaktır.

Dünyanın ilkleri sitesinde bulunan içerik çeşitli kaynaklardan faydalanılarak özgün şekilde yazılmıştır. Alıntı yapılan içeriklerde kaynak belirtilmiştir. Telif hakları ile ilgili sorun teşkil eden içerik olduğunu düşünüyorsanız iletişim formunu kullanarak bizimle irtibat kurun..

07.11.2010 www.facebook.com/dunyaninilkleri adresinden facebook sayfamıza ulaşabilirsiniz
error: İçerik koruması uyarısı!!