Dünyadaki ilk hostes, Bayan Elen Church 15 Mayıs 1930 tarihinde California Oakland Havaalanı ‘nda United Airlines şirketine ait Boeing 80A uçağında, uçuş yapacak olan 11 yolcuya “hoş geldiniz.” demiştir.

İlk Su Altı Restoranı

"<yoastmark

Dünyadaki ilk su altı restoranı Maldiv Adalarında açıldı!

İlk Su Altı Restoranı

Hint okyanusunda bulunan Maldivlerde açılan restoran, su altında olması özelliği ile dikkat çekiyor. 175 ton cam ile yapımı tamamlanan restoran için 10 milyon TL gibi bir para harcandı. Restoranda su altı görüntüsü, balıklar ile birlikte okyanusun içinde hissettiriyor.

Deniz seviyesinin yaklaşık 5 metre altında bulunan ilk su altı restoranında köpekbalıkları, vatozlar ve çeşitli türlerde balıkları izleyerek yemek yeme keyfini sunuyor. Restoran büyüklüğü 14 kişilik olarak yapılmış.

Restoran sahibi Stig Ubostad

Restoranımız, hiç şüphesiz dünyanın en büyüğü ve Avrupa’da tek. O kadar çok danışmandan geçtik ki, bence her şeyden daha güvenli olduğunu söyleyebilirim

şeklinde ifade etmiştir.

Su altı restoranında suyun berraklığı nedeniyle gelen güneş ışınlarına karşı müşteriler zaman zaman güneş gözlükleri ile oturmakta. Restoranda 6 kap menü sunuluyor.

Maldivler Hakkında Bilgiler

Maldivler Hindistan’ın güneyinde Sri Lanka’nın 750 kilometre batısında yüzlerce adacıktan oluşan bir ülkedir. Turizm ve balıkçılık, Maldiv ekonomisinin temel bileşenleridir. Gemicilik, bankacılık ve taşımacılık da büyümektedir. Maldiv parası birimi “rufiyaa” dır.

Avrupa’daki İlk Su Altı Restoran

Avrupa’nın su altı restoranı Norveç’te açıldı. Açılan restoranın adı “Under” olarak belirlendi ve ilkler tarihinde yerini aldı. Norveç dilinde “Harika” anlamına gelmektedir.

Restoran kurucusu Kjetil Thosen “Büyüsü denizin üzerinden su altına inerkenki harekette gizli. Büyük pencereler denizin altının gerçekliğini, akvaryum gibi olmadığını ortaya koyuyor.” şeklinde ifade etmiştir.

Restoranda 36 metrelik bir dev pencere bulunuyor.

norvec su altı restoran

norvec su altı restoran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!