Dünyadaki ilk tam yüz nakli, 20 Mart 2010 tarihinde Barcelona’da 31 yaşındaki Oscar isimli hastaya gerçekleştirilmiştir.

Dünyanın İlk İnteraktif Korku Filmi

Dünyanın İlk İnteraktif Korku Filmi

Dünyanın İlk İnteraktif Korku Filmi

Dünyanın İlk İnteraktif Korku Filmi

Korku filmi meraklılarına müjde! ilk interaktif korku filmi geliyor. Gerilim ve korku türünde filmleri sevenler için dünya sinemalarında bir ilk olan bu filmle ilgili milliyet ‘te yer alan habere göre;

Dünyadaki ilk interaktif korku filmi geliyor…

Alman Jung von Matt/Spree Berlin ajansı, geliştirdiği özel bir program ile “13th Street: Last Call” filmini interaktif şekilde gösterime sunmaya hazırlanıyor.

Filme girmeden gösterime giren kişilere verilen flyerlardaki havuç sayesinde izleyicilerin telefonları alınıyor. Sistem karışık olarak sinemadan birilerini arıyor ve telefonu açtığında, sinema perdesindeki kız onla konuşmaya başlıyor.

Filme gelen izleyiciler kapı girişinde cep telefonu numaralarını vermek zorundalar. Böylece ajansın geliştirdiği yazılım izleyici ile telefon numarasını eşleştirerek tanıyor. Film interaktif olmasının yanında cep telefonu kullanımında da bir ilk. Film sırasında başrol oyuncusu izleyicileri rastgele arayarak ne yapması ve nasıl kaçması gerektiğini soruyor. Tabii ki bu sorular evet hayır tarzında tek cevaplı sorular. Sesli komutları anlayan bir IVR sistemi sayesinde ekrandaki oyuncu komutları takip ederek her seferinde farklı sonuçlanacak bir esere imza atıyor. Filmin bir korku filmi olması heyecanı daha da artıran başka bir unsur.

Kaynak: Milliyet

İnteraktif Film Nedir?

Diğer bir adı etkileşimli film olarak söylenebilir. Film içerisinde herhangi bir durumda sizlere seçenekler sunan, filmin nasıl yönlenmesi gerektiğini sizin belirlediğiniz, dolayısı ile her seçim ile farklı hikayelerden oluşan tek bir filmdir.

Filmle ilgili tüm detayları, filmle ilgili yayınlanmış olan fragman ve tanıtım videolarından bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!