Dünyadaki ilk toto oyunu 1922 yılında İngiltere ‘nin Birmingham şehrinde, John Jervis Barnard tarafından oynatılmıştır.

Dünya Tarihinde İlkler

Aşağıda sizlere Dünya Tarihinde İlkler hakkında bazı özet bilgiler sunacağız. Bu başlığı ayrıca ilgili konuyla alakalı görsellerle destekledik. Bu sayede kısa özet bilgilerle oldukça hoş vakit geçireceksiniz.

ilk kola

ilk kola

Dünyadaki ilk coca cola hangi renkteydi biliyor musunuz? Bugünkü renginden farklı olarak yeşil bir rengi vardı. Dünya Tarihinde İlkler

taş devri

taş devri

Hepimiz küçükken çizgi film izlemişizdir. Peki aranızda Taş Devri çizgi filmini hatırlayan var mı? Elbette hepimiz biliyoruz ve zevkle izliyorduk. Bu çizgi film dünya kanallarında prime time denilen en çok izlenen saatler arasına giren ilk çizgi film olmuştur.

uçak

uçak

Günümüz popüler ulaşım araçlarından olan hava yolu, son yıllarda oldukça kullanılan ve teknoloji desteği ile gelişmiş, konforlu ve hızlı bir ulaşım aracıdır. Peki uçakların tarihçesine bir göz attınız mı? Örneğin ilk uçak nerede kullanıldı? Biz sizler için araştırdık ve ilk uçak Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılmıştır.

koyun

koyun

Gelişen tıp ve teknoloji sayesinde klonlama denilen bir teknoloji üretildi. Yani bir canlının kopyasının üretilmesi bu konudaki en zor aşama idi. Ancak bunu başaran bilim adamları bir koyunu 1997 yılında kopyalamayı başardılar. Bu kopyalanan ilk koyunun adı Dolly idi. Aynı zamanda kopyalanan ilk canlı da bu koyun oldu. Dünya Tarihinde İlkler

neil amstrong

neil amstrong

Uzaya gitmek ve yeni madenler yeni maddeler bulmak, yeni güç kaynakları keşfetmek amacı ile yapılan uzazy seyehatlarinin başında aya gitmek vardı. 1969 yılında Neil Amstrong aya ilk ayak basan kişi olarak ilkler tarihinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!