Dünyadaki ilk noel kartı, 1843 senesinde o zamanki ünlü ressamlardan John Calcott Horsley tarafından üretilmiştir. Horsley’in Noel kartında bir aileyi temsil eden resim bulunuyordu.

Spor Aletleri Kullanımı

spor

spor

Spor insan vücudunu dinç tutmanın en temel kuralıdır. “İşleyen demir ışıldar.” sözünü de ispatlarcasına vücudunuzu ne kadar iyi eğitirseniz, vücudunuz da size o kadar iyi sonuçlar verir. Herkes düzgün bir fiziğe sahip olmak ister. Bunu elde etmenin tek yolu doğru yöntemlerle, prensipli bir şekilde spor yapmaktır.

Spor çeşitli dallardan oluşmaktadır. Yapacağınız her spor dalı için de farklı egzersizler mevcuttur. Bu egzersizler kimi zaman spor aletleri yardımı ile yapılır. Bu spor aletleri ile kaslarınızı çalıştırarak onları daha güçlü ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Düzgün bir fizik denildiğinde akla gelen ilk spor, fitness olacaktır. Kaslarını aşırı geliştirmiş, kas yığınından oluşan sporcular gelmesin hemen aklınıza. Yeterli kiloda, yeterli kas miktarı ile sizin boyunuza uygun bir vücut geliştirme imkanınız her zaman için mevcut. Fitness sporu Türkçe karşılık olarak vücut geliştirme anlamına gelir. Vücut geliştirme yaparken çoğu zaman fitness aletleri yardımına başvurulur. Kol, omuz, sırt, bacak, kol, goğüs vb.. organlarınızda bulunan kaslar fitness aletleri yardımı ile çalışır ve bir süre sonra o istediğiniz vücut yapısına kavuşursunuz.

Tüm bu egzersizler elbette istikrarlı çalışma sonucu amaca hizmet edecektir. 1-2 ay süreli olarak çalışmak sadece kısa süreli insanın kendini dinç hissetmesini sağlayacaktır. Ardından geçen zamanda bu dinçlik ve dirilik yine yitirilecektir. Yani sizin anlayacağınız ömür boyu sağlıklı yaşam için sürekli spor şarttır.

Spor denilince aklınıza sadece spor aletleri ile yapılan egzersizler gelmesin. Çünkü en basit haliyle yürümek de bir spordur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!