Online Çiçek Gönder – Çiçek Sepeti – İstanbul Çiçekçi

çiçek gönder

çiçek gönder

Sevgiliyle bazı anlar vardır ki asla unutulmaz. Onun elinden tutup yürümek, bir bankta saatlerce sarılarak oturmak, karşılıklı olarak gözlerinin derinliklerinde kaybolmak gibi anlar mesela.. Onunla buluşacağınız anı iple çekersiniz ve zaman dursun istersiniz. Sadece bir tebessümüyle hayatı sizin için durduran, en romantik anlarınızda elinizi öyle bir sıkıca tutar ki o an kendinizi en güvende hissedersiniz. Bir de bu romantik anları berbat eden, istanbul lider çiçekçi adeta içine eden bazı durumlar vardır.

Örneğin tam sevgilinizi öpecekken çalan telefon, çevreden gelen rahatsız edici bir bağırış, ya da aniden bastıran bir yağmur gibi. Şimdi söyleyeceğimin yanında ise bunlar devede pire gibi kalacaktır. Sevgililerin, özellikle erkeklerin en büyük kabusu olan; çiçekçi çingeneler! Uzaktan, sinsice yanınıza öyle bir gelir ki bütün romantikliği mahvederler. Nereden geldiğini anlamazsınız bile. “A be güzel sevgiline bi çiçek alasın be” cümlesi adeta kabusunuz olur.

Bir türlü sizi uyutmaz. Bilinçaltınıza öyle bir işlemiştir ki nereye bakarsanız onları görürsünüz. Yanınızda sevgiliniz olmadığı zamanlarda bile onlardan kaçma gereksinimi duyarsınız. Ters bir şeyler de söyleyemezsiniz öyle. Söylerseniz hem sevgilinizin yanında ayıp olmuş olacak, hem de çiçekçi çingenelerin kalabalık ordusunun saldırısına maruz kalabilirsiniz. Size zorla o çiçeği aldırırlar. Ya alacaksınız, ya alacaksınız, başka çaresi yok!

Peki bunlardan nasıl kurtulacaksınız? Aslında kurtulmak çok zordur. Çünkü onlar sizin kokunuzu alır ve bir anda beliriverir. Ani bir yağmurda ortaya çıkan şemsiye satıcıları gibi mesela. Onlar da hiç ortalıkta yokken bir anda çıkarlar ve kısa günün karını fazlasıyla yaparlar. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız dikkat etmeniz yerlerden birisi Gülhane Parkı’dır. Sevgilinizle Gülhane Parkı’na gidecekseniz onlardan kaçışınız imkansız. “Şuraya geçelim, şurada oturalım” demeyin boşuna sevgilinize, çiçek sepeti onlar sizi elbette bulur. Ne hikmetse her 10 metrede bir karşınıza çıkarlar.

İzmir’de yaşıyorsanız eğer vay halinize! Çiçekçi çingenelerin en çok olduğu yerlerden biri de İzmir’dir çünkü. Sizin de tahmin ettiğiniz üzere onların en çok takıldığı ve pusuya yattıkları yer Kordon’dur. Kilometrelerce uzunluğu bulunan Kordon Sahili’nde neredeyse her sevgiliye bir çiçekçi çingene düşer. “Yok abla, az önce aldım” deseniz “Olsun be abicim, bizden de alasın”cümlesini çok duyarsınız.

Sevgilinizle Kordon’da ve Gülhane Parkı’nda rahatça yürümeniz imkansızdır. Tabi sadece buralarda değil, Türkiye’nin her yerinde karşınıza çıkabilir. Aman diyelim sevgilinize çiçek hediye edeceksiniz diye cebinizdeki paradan olmayın, evden çıkmadan önce mutlaka hesabınızı iyi yapın, sonradan rezil olmayın.

Çiçekçi çingeneler en çok sevgililer gününde ortaya çıkar doğal olarak. Çünkü bu özel günde onlar için birçok av bulunur. Köşebaşlarında ya da sevgililerin en çok takıldığı yerlere pusuya yatarak hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkarlar ve sizi çiçek almaya zorlarlar. Bir başka soru işareti de normal günde çok ucuz olan çiçeğin, sevgililer gününde fiyatını neredeyse 5’e katlamasıdır. Bu da çiçekçi çingenelerimizin ticari zekası olsa gerek.

İşte bu çiçekçi çingenemiz de Gülhane Parkı’nın en eskilerinden. Onu gördüğünüz anda kaçın derdim ama bu mümkün olmayacaktır. Ne yaparsanız yapın, o size bir şekilde ulaşacaktır. O ulaşmasa bile arkadaşları sizin için pusuda bekleyecek ve o çiçeği almanızı sağlayacak. Kim bilir belki de sevgilinize sevgililer günü hediyesi olarak bir çiçek almak zorunda kalacaksınız. Artık Gülhane Parkı deyince aklınıza kocaman ağaçlar, tarih kokan bir yer, online çiçek gönder eşsiz manzara ve öpüşen çiftlerin yanında bir de bu çiçekçi gelecek!

Gülhane Parkı’nda çiçekçi çingeneler olur da Kordon’da olmaz mı hiç? İzmir Kordon dendiğinde akla belki de ilk bu gelir. İzmir’in o eşsiz manzarasına sahip olan, Ege’yi en güzel şekilde hissettiğiniz, Karşıyaka’ya giden tarih dolu vapurları gördüğünüz yerde sevgilinizle el ele yürüyor ya da banklarda oturup denize karşı aşkınızı yaşıyorsunuz.. Ama o da ne? Tehlike yaklaşıyor ve siz hiçbir şey yapamıyorsunuz! Çiçekçi çingeneyi “Çiçeğe çiçek mi alınırmış” deyip bile yollayamıyorsanız elinizden başka ne gelir ki? Tabi sevgilinizin de çiçek istemediğini belirtmesi sizin lehinize olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.