Dünyadaki ilk soluk borusu ameliyatı İngiltere 'de 10 yaşında bir çocuğa Londra'daki Great Ormond Street Hastanesinde yapılmıştır.

Hayatımızda Çantalar

çanta

çanta

Kimi zaman eğlence amaçlı, kimi zaman iş gezisi amacı ile seyehat ederiz. Seyehat denince aklınıza elbette somut olarak düşündüğünüzde bir çanta gelir. Seyehatlerde içi dolu, ağır ve çok sayıda çanta hep kabus olmuştur. Keşke daha büyük bir çanta alsaydım yanıma diye hayıflanıp dururuz. Seyehatleriniz öncesi çanta seçiminizi gözden geçirmeniz önemlidir.

Dolu ve ağır bir çanta ile yola çıkmak her zaman sıkıntılı anları beraberinde getirmiştir. Belki güzel bir tatilin başlangıcında, daha ilk günden sorunlu bir yolculukla moralinizin bozulması yerine yanınızdaki eşyaları optimum şekilde yerleştirebileceğiniz bir çanta seçimi yapmanız gereklidir.

Son yıllarda tekerlekli, tutaç kolları uzayan portatif çantalar göze çarpmaktadır. Bu çanta modelleri taşıma kolaylığını beraberinde getirir. Tüm eşyalarınızı kaldırmak zorunda kalmazsınız. Sadece sürüklemeniz daha az enerji harcatır ve daha konforlu bir taşıma şekli oluşur.

Çantalar bazen de ufak, günlük hayatta kullandığımız hatta ve hatta sadece şık görünümümüzü tamamlamamız için kullandığımız aksesuarlar olarak da yer alır. Siyah bir elbisenin yanında ufak şık bir el çantası rengiyle beraber tüm ilgiyi size doğru çevrilmesinde yardımcı olabilir. Aslında bunlar çok ufak detaylardır. Ancak bunu yaptığımız da olmuştur değil mi?

Çanta seçimlerinde genellikle çok gözlü çantalar daha kullanışlıdır. İçinde taşıyacağınız malzemelere bağlı olarak da çanta seçimi bize rahatlık sağlayacaktır. Spor malzemeleri taşıdığımız çanta ile, evrak taşıdığımız çantalar elbette çok farklı formattadırlar.

Fermuarlı, çıtçıtlı kapakları ile, renkleri ile, bize sağladığı kolaylıklar ile çantalar hayatımızda var olmaya devam edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!