Dünyadaki ilk melon şapka 1849 yılında Thomas ve William Bowler kardeşler tarafından yapılmıştır.

3D Max Öğrenin

3d-max

3d-max

Makina Mühendisliği, mühendislik dallarında inşaat ve elektrik dalları ile birlikte 3 ana mühendislik bölümünden biridir. Bu 3 farklı dal, kendi içinde diğerlerinden oldukça farklı ve uzmanlık gerektiren bölümlerdir. Makina mühendisliği adından da anlaşıldığı gibi makina ve makina tasarımı ile ilgilidir. Tüm bu dallarda 3 boyutlu analiz eğitimi şarttır. Sizlere 3d max kursu almanızın önemini anlatacağız.

Bir makinanın tasarımı aslında oldukça karmaşıktır. Bu tasarımda öncelikle parçaların oluşturulması, bu parçaların birbiri ile olan ilişkisi, bu ilişki ile oluşan etkileşim, parçaların dayanıklılığı, mukavemeti vb. tüm özellikler ayrı hesaplar gerektirir.

Diğer yandan inşaat dalında düşünürsek bir yapının tasarımında, binanın şekli ile doğru orantılı olarak statik analiz ve betonarme analiz önemlidir. Bunun dışında her gün daha da popüler olan inşaat sektöründe, artık binalar yapılmadan satılmaktadır. Bu satış işlemleri çoğu zaman bilgisayar üzerinde yapılmış birebir ayrıntıları ile hazırlanan tasarımlar üzerinden gerçekleşmektedir.

Bu hesaplar her ne kadar karmaşık gelse de günümüz teknolojisinde bu hesap adımlarını tüm tasarım aşamasında kolaylaştıran bir takım bilgisayar programları bulunmaktadır. 3 boyutlu bir çizim programı denildiğinde kesinlikle akıllara gelen 3d max programıdır. Bu program yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden ötürü oldukça önemlidir. Her türlü 3 boyutlu modelleme 3d max programı yardımıyla yapılabilir. 3 boyutlu modelleme yapmanız ve 3d max öğrenmek için 3d max kursu eğitiminden geçmeniz gereklidir. Bu sayede hem 3 boyutlu tasarımı öğrenecek, hem de mühendislik bilgilerinizi oldukça ilerletmiş olacaksınız.

Özellikle mimar arkadaşların işine yarayan bu programı öğrenmek günümüz teknolojisinde şart olmuştur. Bu nedenle hepinizi 3d max kursu ve eğitimlerine davet ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!