Dünyadaki ilk çocuk kulübü Londra 'da 1872 yılında Kıbrıslı Çocuklar Kulübü adı altında açılmıştır.

Dünyanın İlk Popo Yıkayan Klozeti

Dünyanın İlk Popo Yıkayan Klozeti

Dünyanın İlk Popo Yıkayan Klozeti

Dünyanın İlk Popo Yıkayan Klozeti

Dünyanın ilk popo yıkayan wc‘si Japonlar tarafından 19. yy sonlarında icat edildi. Nasa’nın uzay araçlarında bulunan bu tuvaletler, günlük hayata da Japonlar tarafından uyarlandı..

Teknolojinin bu nimeti, klozete oturduğunuzda devreye giriyor. Klozete yerleştirilmiş birkaç düğme ile yıkama ve kurutma komutu verebiliyorsunuz. Japonya’da yaygın olarak kullanılan bu klozetler İngiltere’de de büyük ilgi gördü. Uzmanların yorumu ise, tuvalet kağıdı kullanılmadığından dolayı çevreci bir buluş olarak belirtiliyor.

dünyanın ilk popo yıkayan ve kurulayan klozeti – tuvalet kağıdı gerekmeyen klozet – popo yıkayan ve kurulayan klozetin icadı – popo yıkayan ve kurulayan klozeti kim bulmuştur? – popo yıkayan ve kurulayan klozeti kim icat etmiştir? – Ne zaman bulunmuştur?

2 üzerine düşünceler “Dünyanın İlk Popo Yıkayan Klozeti

  1. cep telefonu

    Gerçekten süper bi site yapmışsınız ama tek eksiğiniz temanızın sol üst kısmında mevcut olan kaymadır. İnternet explorer 8 diyor ben demiyorum.Onuda düzeltirseniz gerçekten başarılı işlere adım atabilirsiniz.

  2. admin Yazının Yazarı

    Temada bulunan sorunlar zamanla giderilmiş, çok daha stabil bir tasarım haline getirmeye çalışılmıştır. Teşekkürler yorumunuz için.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.