Dünyadaki ilk astronomlar bilinen ve öne çıkan bilgilere göre Sümerliler ‘dir. Mezapotamya ‘da yaşayan birçok kavim arasında Sümerler, matematik, dil, tıp, astronomi, yazı, fal, din ve büyü gibi, mitoloji de dahil olmak üzere birçok alanda hep ön plana çıkmıştır.

Dünyanın İlk Güneş Enerjisi İle Çalışan Klavyesi

Dünyanın İlk Güneş Enerjisi İle Çalışan Klavyesi

Dünyanın İlk Güneş Enerjisi İle Çalışan Klavyesi

Dünyanın İlk Güneş Enerjisi İle Çalışan Klavyesi

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan klavyesi Buffalo Japan tarafından BSKBW01SB ismi ile Japonyada 2008 yılında üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

Günümüzde ilk defa hesap makinelerinde tanıştığımız güneş enerjisi ile çalışan elektronik aletler, günümüzde o kadar yaygın kullanılmaya başladı ki, otomobiller, televizyonlar hatta bir evin elektrik enerjisini dahi güneş enerjisi ile karşılamak mümkün hale gelmiştir. Üretilen bu klavye ile de hemen hemen herkesin kullandığı bilgisayarlarda klavye için de bu teknoloji yer almaya başlıyor.

Güneş enerjisi ile çalışan ilk klavye, kablosuz olma özelliğine sahip. Bu klavye Buffalo Japan tarafından 2008 yılında Japonya ‘da piyasaya çıkmıştır. Fiyat olarak 13,775 Yen olarak belirenmiştir. Bu da yaklaşık 130 dolar etmektedir.

Diğer klavyelerden farkı standart olan klavyelerle karşılaştırdığımızda kablosuz ve enerjisini güneş ışığından sağlıyor olması. Aklınıza gece çalışmayacak mı sorusu gelebilir. Bu klavye gece çalıştırılmak istendiğinde günümüzde kullanılan pillerin kullanılması gerekmektedir. Yinede enerjinin önemli olduğu günümüzde, faydalı bir icat olduğunu düşünebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!