Dünyadaki ilk bulaşık makinesi 1889 yılında Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde bulunan Indiana eyaletinde Bayan W. A. Cochran tarafından icat edildi.

Dünyanın İlk Gelir Vergisi

Dünyanın İlk Gelir Vergisi

Dünyanın İlk Gelir Vergisi

Dünyanın İlk Gelir Vergisi

Dünyanın ilk gelir vergisi 1451 yılında Floransa ‘da Catastro ismi ile Lorenzo Medici tarafından toplanmaya başlanmıştır.

İlerleyen tarihlerde Scala olarak ismi değişen bu vergi, devlete gelir sağlamak amacı ile toplanıyordu. İlk büyük vergi ise İngiltere ‘de David Lloyd George, 1909 bütçesi ile yürürlüe girmiştir. Bu yürürlüğe göre yıllık geliri 5000 sterlini aşan her bireyden gelirinin 3000 sterlinden sonraki her sterlin için 6 penny vergi alınmıştır.

Catastro, Dünyanın ilk gelir vergisi – gelir vergisi – gelir vergisi alınmaya başlanması – ilk gelir vergisi – ilk gelir vergisi kim tarafından alınmıştır? – ilk gelir vergisi nasıl yürürlüğe girmiştir? – ilk gelir vergisi ne zaman alınmıştır? – ilk gelir vergisi nerede alınmıştır? – Scala – Scala vergisi

 

Dünyanın ilk gelir vergisi, ilk gelir vergisi, ilk gelir vergisi ne zaman alınmıştır?, ilk gelir vergisi nerede alınmıştır?, ilk gelir vergisi kim tarafından alınmıştır?, gelir vergisi, Catastro, Scala, Scala vergisi, ilk gelir vergisi nasıl yürürlüğe girmiştir?, gelir vergisi alınmaya başlanması Dünyanın ilk gelir vergisi, ilk gelir vergisi, ilk gelir vergisi ne zaman alınmıştır?, ilk gelir vergisi nerede alınmıştır?, ilk gelir vergisi kim tarafından alınmıştır?, gelir vergisi, Catastro, Scala, Scala vergisi, ilk gelir vergisi nasıl yürürlüğe girmiştir?, gelir vergisi alınmaya başlanması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!