Dünya’nın ilk fotoğrafı, Fransız Ordusu’ndan emekli bir subay olan Joseph Nicephore Niepce tarafından 1827 yılında çekildi.

Dünyanın İlk Çift Ekranlı Laptopu

Dünyadaki İlk Çift Ekranlı Laptop

Dünyadaki İlk Çift Ekranlı Laptop

Dünyadaki İlk Çift Ekranlı Laptop

Dünyanın ilk çift ekranlı laptop ‘u Toshiba tarafından 2011 yılında Libretto W100 adı ile üretildi.

Libretto W100 isimli bu laptop üzerinde iki adet 7 inç ekran mevcut. Cihaz kitap gibi dikey de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Ekranların birbirinden bağımsız çalışma özelliğini kullanarak, bir yandan film izleyip, diğer yandan yazı yazabilme veya farklı işlemler yapabilme seçeneği sunuyor. Bu da kendine özgü bir arabirimi olduğu özelliğini ön plana çıkarıyor.

Bilgisayarda alt ekranda bulunan dokunmatik klavye ile komutlar giriliyor ve kablosuz bağlantı ile internette gezinebiliyorsunuz. Multimedya araçlarını kullanabilir, e-mail kontrolü yapabilirsiniz. Çift ekranın kullanımında bir ekranda bulunan çalışmayı sürükleyerek diğer ekrana atmanız oldukça kolay. Ufak dizaynı ile ve katlanabilir olması ile de oldukça kullanışlı bir ürün olarak öne sürülmüştür.

Toshiba bu ürünler beraber bir basın toplantısında harman/kordon sistemi ve nvidia optimus özelliği ile iki farklı teknolojisini de ilk defa duyurmuştur. Dünyadaki ilk çift ekranlı laptop, ilerleyen zamanlarda mağazalarda yerini alıp yaygınlaşmaya başlayacak.

ilk çift ekranlı laptop – ilk çift ekranlı notebook – çift ekranlı bilgisayar – toshiba Libretto W100 – toshiba yeni teknoloji – yeni toshiba bilgisayarları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!