Dünyadaki ilk hostes, Bayan Elen Church 15 Mayıs 1930 tarihinde California Oakland Havaalanı ‘nda United Airlines şirketine ait Boeing 80A uçağında, uçuş yapacak olan 11 yolcuya “hoş geldiniz.” demiştir.

Dünyanın İlk 5bin Metrede Smaçı

Dünyanın İlk 5bin Metrede Smaçı – 5bin metrede 250km/sa hızla Smaç Yapılması

Dünyanın İlk 5bin Metrede Smaçı

Türk Hava Yolları sponsorluğunda 2010 Dünya Basketbol Şampiyonasında Türk Milli basketbol takımı için yerden beşbin (5000) metre yükseklikte, 250km/sa hızla smaç yapılmıştır. Bu da dünyanın ilk 5bin metre yükseklikteki smacı oldu. Bu da bir reklam filmi olarak yayına girdi. Böylece gökyüzünde oynanan maçta dünyanın en yüksek ve en hızlı basket maçı da yapılmış oldu. Reklam filminin sloganı ise “Türkler uçuyor” oldu.

Atlama Kayseri’ de bir atlama noktasında gerçekleştirildi. Bu çalışmada 7 milli paraşütçü görev aldı. Ayrıca çekimler normal atlama yüksekliğinin de üzerine çıkılarak beşbin metrede atlayış gerçekleşti.. iki günlük deneme atlayışları ardından 3 gün süren çekimlerde kullanılan toplar 7 kg. ağırlığındaydı ve toplamda 84 adet top kullanıldı. Go pro adlı kameralardan 7 adet kullanılarak çekimler gerçekleşti. Rabarba digital ajansı tarafından gerçekleştirilen bu reklam filminde yönetmenliği Emre Şahin yapmıştır.

ilk 5000 metrede smaç – dünyanın ilk beşbin metrede smaçı – dünyanın ilk 5000 metrede basketbol maçı – dünyanın ilk 250 km/sa hızla smaçı – dünyanın ilk gökyüzünde oynanan basketbol maçı – türkler uçuyor – thy

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!