Dünyadaki ilk uçak yolculuğu “Wright Flyer 3” isimli uçak ile 14 Mayıs 1909 tarihinde Kittyhawk ‘da Wilbur Wright ile Charles W. Furnas ‘ın yapmış olduğu 29 saniye süreli 656 metre mesafeli uçuş olmuştur.

Dünyanın Aşırı Hız Nedeniyle Ceza Alan İlk Sürücüsü

Dünyanın Aşırı Hız Nedeniyle Ceza Alan İlk Sürücüsü

ilk hız sınırı cezası alan sürücü

ilk hız sınırı cezası alan sürücü

Dünyanın aşırı hız nedeniyle cezalandırılan ilk sürücüsü Walter Arnold, 28 Ocak 1896 yılında ilk ceza alan sürücü olmuştur.

Trafik cezalarının her geçen gün arttığı günümüzde, trafik cezalarından ilkini alan Arnold, 20 Ocak 1896 günü Doğu Peckham bölgesinde 2 millik hız sınırını ihlal etmesi nedeniyle Tombridge  Polis Mahkemesi ’nde, C.W. Powell tarafından yargılanmıştır. Arnold, 2 millik bu hız sınırını yerel polis komiserinin evinin önünde aşmıştır. Eve gelen yerel polis komiseri olayı görmüş ve yemek masasından kalkarak bisikleti ile suçlunun peşine düşmüştür. Yaklaşık olarak 5 saat kadar bir kovalamaca olmuş ve Arnold sonunda yakalanmıştır.

Bu şekilde başlayan ilk trafik cezalandırmaları, artık birçok kural dahilinde, özellikle EDS sistemlerinin de geliştirilmesi ile teknolojik sistemler ile kontrol edilmeye çalışılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!