Dünyadaki ilk tansiyon aleti 1896 yılında İtalya 'da Dr. Scipione Riva-Rochi tarafından icat edildi. ‎

Dünyadaki İlk Havadan İlaçlama

Dünyadaki İlk Havadan İlaçlama

Dünyadaki İlk Havadan İlaçlama

Dünyadaki İlk Havadan İlaçlama

Dünyadaki ilk havadan ilaçlama 3 Ağustos 1921 yılında Teğmen John B. Macready tarafından, ABD’ nin Ohio bölgesinin Troy yöresinde yapılmıştır.

Ohio tarımsal deneyler istasyonu adına yaptığı bu ilaçlama Curtiss JN6 tipi bir uçakla 24 dönümlük bir katalpa ormanı ilaçlaması dünyanın ilk havadan ilaçlaması olarak tarihe geçti.

İlaçlamada yerden yaklaşık 10 m. Yükseklikte uçulmuş, 80 kilo toz kurşun arsenat ile 4815 adet ağaç ilaçlanmış oldu. İlaçlama bir dakikadan az sürede gerçekleşti. İlaçlama ardından yapılan araştırmalarda, böceklerin %1 i sağ olarak kaldığı tespit edildi. Tarımsal alanda ticari amaçlı olarak C.E. Woolman tarafından Dutters adlı bir şirket 1925 yılında kuruldu. Bu da ilk ticari tarımsal ilaçlama şirketi ünvanı almıştır.

Dünyadaki ilk havadan ilaçlama – dünyanın ilk havadan ilaçlaması – havadan ilaçlama – ilk havadan ilaçlama ne zaman yapılmıştır? – dünyadaki ilk havadan ilaçlama nerede yapılmıştır? – ilk havadan ilaçlama kim tarafından yapılmıştır?

Bir düşünce üzerine “Dünyadaki İlk Havadan İlaçlama

  1. ilaçlama

    Böcek ilaçlama şirketlerinden profesyonel yardım almak haşerelerle mücadelede en etkili yoldur, böceklerle başı dertte olanlara işinde uzman sertifikalı firmalardan yardım almalarını tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!