Dünyadaki ilk ulusal atletizm şampiyonası 23 Mart 1886 tarihinde, İngiltere Wallhaİm Green' de Amatör Atletizm Kulübü tarafından organize edilmiştir.

İlginç Tasarımlar ve İcatlar

Scanner Dijital Çerçeve

Son zamanların teknoloji ürünü dijital çerçeveler bildiğiniz gibi gerek flash disk, gerekse SD kartlar veya kendi hafızasına yüklenen fotoğrafları slayt şeklinde bize sunmakta. Evimizde zevkle baktığımız ve en güzel aksesuarlardan olan bu dijital çerçevelere kimi zaman fotoğraf yüklemek oldukça zor gelebiliyor. Ancak bu icat ile bu sıkıntıdan kurtulmuş olacaksınız. Çünkü bu dijital çerçeve bir tarayıcıya sahip. Bu sayede fotoğraflarınızı pratik bir şekilde tarayıp dijital çerçeve hafızasına atmış olacaksınız.

scanner dijital çerçeve

scanner dijital çerçeve

Yıkanabilir Klavye

Bilgisayarlar herkesin evine girmiş durumda. Dünya üzerindeki insanların yarısından fazlası bilgisayar kullanıyor. Siz de fark etmişsinizdir ki kullandığımız klavyeler bir süre sonra oldukça kirleniyor ve tuşların arasından bir çok toz birikip mikrop yuvasına dönüşüyor. Bu kirleri zaman zaman temizlesek de tamamen temiz bir klavyeye kavuşamıyoruz. Bilim adamları bunu düşünerek yıkanabilir bir klavye icat etmişler.

Yapılan çalışmalar sonucu bu yıkanabilir klavye sayesinde bilgisayar başındaki çalışmalarınız artık daha sağlıklı olacaktır.

yıkanabilir klavye

yıkanabilir klavye

Kravat Flash Disk

Bilgisayar kullanımının ne kadar yaygın olduğunu biliyorsunuz. Ev dışında iş hayatımızda da oldukça yük çeken bilgisayarda, çalışmalarımızı flash disklere kopyalarız. Ancak bu flash diskler kimi zaman evde unutulur. Hiç ummadığınız anda lazım olan usb bellek yanınızda olmaz. İşte buna pratik bir çözüm sunuyor mucitler. Kravatınıza entegre edilmiş bir usb bellek ile artık çalışmalarınızı kolayca yedekleyebileceksiniz.

kravat usb bellek

kravat usb bellek

Klavyeyi Joystick Yapan Aparat

Joystick daha çok 1990 ‘lı yıllarda oyun oynama konsolları ile birlikte hayatımıza girmiştir. Ancak ilerleyen zamanlarda her ne kadar mouse ve klavye ile oyun oynansa da joystick gibi zevk vermez. Mucitler bir klavyeyi pratik şekilde bir joystick haline getirmek için bir yol bulmuşlar.

joystick

joystick

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!