Dünyadaki ilk düşmana karşı savaşan jet, 2.Dünya Savaşı ‘nda “me 262” İngiliz uçağı olan “544 RDF” birliğinde bulunan bir mosquito tipi uçak ile 25 Temmuz 1944 tarihinde çatışmaya girmiştir.

Havalı Yatak ve İcadı

Havalı Yatak İcadı

havalı yatak

havalı yatak

Oda dağınıklığını giderecek bir icat olan havalı yatak sayesinde, yatağınız bir anda ortadan kaybolup, ortalık daha temiz ve boş bir hal alabiliyor. Bu icat sayesinde artık dağınık odanıza bir düzen verebileceksiniz.

Dünyadaki ilk yatak icat edilmesinden sonra, zamanla bu yatağın kapladığı yer zaman zaman size de sorun olmuştur. Dünyadaki ilk yatak başlığına göz atabilirsiniz.

Mucidi Bill bu yatağın özellikler bekar erkekler için son derece kullanışlı olduğunu düşünmüş. Bu düşünceden hareketle de böyle bir icat yapmış. Sistemin çalışma mantığı Helyum dolu olan yatak üzerinde bir ağırlık olmadığı zaman, doğal olarak, havalanıp tavana yapışıyor. Böylelikle dağınıklık derdi kalmıyor. Bu teknolojiyi ile diğer mobilyaların da tavana yapışan versiyonlarının yapılmasının yararlı olacağı görüşündeyiz.

Mucit: Bill

Patent Tarihi: 1989

Elbette yatağı tekrar aşağı çekmek için biraz kuvvetli olmanız gerekecek ve ayrıca uyurken yatağın sizi üzerinden atıp tavana gitmemesi için biraz dengeli yatmak gerekecek ama bunlar küçük ayrıntılar. Bir erkek için de olabildiğince kolay çözülebilecek ayrıntıdır.

 

Kaynak: Chip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik koruması uyarısı!!