Aylar: Ocak 2012

Dünyanın ilk mouse ‘u 1964 yılında Douglas Engelbart tarafından Stanford Araştırma Enstitüsü’nde tasarlanmıştır. Ağaçtan yapılan bu ilk mouse şimdiki mouse’lar gibi bir çok yöne değil, sadece bir yöne hareket edebiliyor. Şimdi kullandığımız çift doğrusal mouse’un patenti de 1970 yılında Douglas Engelbart tarafından alınmış.

DEVAMINI OKU

Dünyadaki siviller için ilk cep telefonu olan Motorola DynaTAC 8000X 1983 yılında 3.900 dolara satışa sunulmustur. Resimdeki telefon Motorola DynaTAC 8000X . Daha ayrıntılı bilgiye ilk cep telefonu buradan ulaşabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Dünyadaki ilk tüp bebek Louise Brown yakında 33 yaşına basacak. 18 aylık bir oğlu olan Brown’un tüp bebek yöntemiyle doğan kardeşi Natalie Brown’da bu yöntemle doğan 40’ıncı kişi. Dünyadaki İlk Tüp Bebek 33 Yaşında Londra üreme tedavilerinde çığır açan tüp bebek yönteminin ilk ürünü Louise Brown’ın doğumuyla dünyanın her yerinden milyonlarca kısır çifte tüp bebek veya deneme tüp bebek yoluyla çocuk sahibi olmanın kapılarını açılmıştı. Dünyadaki ilk tüp bebek olan Louise Brown yarın 30 yaşına…

DEVAMINI OKU

Alman mühendis Karl Benz’in benzin motoruyla çalışan ilk otomobil ‘i  icat etmesinin üzerinden 125 yıl geçti. İşte dünyanın bu ilk otomobilinin doğum günü, doğum yeri Mannheim’da büyük bir şölenle kutlandı. 250 kişilik devasa bir orkestraya otomobiller de eşlik etti.

DEVAMINI OKU