ilk kristal müze

Dünyadaki İlk Kristal Müze


Dünyanın İlk Kristal Müzesi ilk kristal müze Dünyanın ilk kristal müze ‘si “Kristanbul” ve “Zafer Müzesi” isimleri ile İstanbul ‘da 2011 yılında butik iki müze olarak yer almaktadır. “KristaGraf” isimli şirketin katkıları ile yapılmış olan bu müze, dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler çekiyor. Dünyanın ilk kristal müzesi olmakla birlikte, tek kristal müze....Dünyadaki İlk Uçak Kaçırma Olayı

Dünyadaki İlk Uçak Kaçırma Olayı


Dünyadaki İlk Uçak Kaçırma Olayı Dünyadaki İlk Uçak Kaçırma Olayı Dünyadaki ilk uçak kaçırma olayı 16 Haziran 1948 tarihinde, Cathay Pasifik Havayolları Catalina ‘ya ait olan “miss macao” isimli uçağın bir grup Çinli tarafından kaçırılması ile gerçekleşmiştir. Aynı zamanda Asya kıtasındaki ilk hava korsanı eylemidir. Ancak 1931 yılında ilk hava korsanı eylemi Peru ‘da....Dünyadaki İlk Havada Çarpışarak Ölen Pilotlar Kimlerdir?

Dünyadaki İlk Havada Çarpışarak Ölen Pilotlar Kimlerdir?


Dünyadaki İlk Havada Çarpışarak Ölen Pilotlar Kimlerdir? Dünyadaki İlk Havada Çarpışarak Ölen Pilotlar Kimlerdir? Dünyadaki ilk havada çarpışma ile gerçekleşen ölüm Alman Wilhelm Sclienting ve Fritz Von Zangen ‘dir. Daha ayrıntılı bilgi için ilk havada çarpışarak ölen pilot başlığına bakınız..


ilk havada çarpışarak ölen pilot

Dünyadaki İlk Havada Çarpışarak Ölen Pilot


Dünyadaki İlk Havada Çarpışarak Ölen Pilot ilk havada çarpışarak ölen pilot Dünyadaki ilk havada çarpışma ile gerçekleşen ölüm Alman Wilhelm Sclienting ve Fritz Von Zangen ‘dir. Havada çarpışarak ölen pilotun cebinden bir mektup çıkmıştır ve bu mektubu annesine yazdığı bilinmektedir. Bir Fransız uçağı bu mektubu en yakın Alman havaalanına teslim etmiştir. Bu davranış....Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Kim Tarafından Gerçekleşmiştir?

Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Kim Tarafından Gerçekleşmiştir?


Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Kim Tarafından Gerçekleşmiştir? Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Kim Tarafından Gerçekleşmiştir? Dünyadaki ilk ölüm ile sonuçlanmış hava savaşı Fransızlar ile Almanlar arasında gerçekleşmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için ilk ölümle sonuçlanan hava savaşı başlığına tıklayınız..  


Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Ne Zaman Gerçekleşmiştir?

Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Ne Zaman Gerçekleşmiştir?


Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Ne Zaman Gerçekleşmiştir? Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Ne Zaman Gerçekleşmiştir? Dünyadaki ilk ölüm ile sonuçlanmış hava savaşı 5 Ekim 1914 tarihinde gerçekleşmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için ilk ölümle sonuçlanan hava savaşı başlığına tıklayınız..


Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı

Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı


Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Hava Savaşı Dünyadaki ilk ölüm ile sonuçlanmış hava savaşı 5 Ekim 1914 tarihinde Fransızlar ile Almanlar arasında yaşanmıştır. Fransız Hava Kuvvetleri ‘ne ait V24 adındaki birlikte bulunan Joseph Frantz, Alman mevzilerinde yaptığı keşif uçuşunu Voisin tipi uçak ile gerçekleştiriyorken Alman birliklerine....ilk 1 nisan şakası

Dünyanın İlk 1 Nisan Şakası


Dünyanın İlk 1 Nisan Şakası ilk 1 nisan şakası Dünyanın ilk 1 Nisan Şaka Günü ne zaman olduğu bilinmemektedir ancak 16. yy. ‘dan beri devam ettiği düşünülmektedir. Bir Nisan dünyaca bilinen ve kutlanan bir gündür. İngilizce konuşulan kültürlerde “April Fool’s Day” (budalalar günü) olarak bilinir. Fransızca ‘da “Poisson D’avril” (nisan balığı), İtalyanca olarak....


Sayfalar 1 - 212