Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Trafik Kazası

Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Trafik Kazası


Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Trafik Kazası Dünyadaki İlk Ölümle Sonuçlanan Trafik Kazası Dünyadaki ilk ölümle sonuçlanan trafik kazası 17 Ağustos 1896 günü, İngiltere ‘nin Londra kentinde ehliyetini yeni alan bir kişi tarafından gerçekleşmiştir. Sürücü ehliyetini alan bu sürücü, 12 km/sa hız ile gitmesine rağmen yoldaki bir kadına çarpması sonucu, iki çocuk annesi....Dünyadaki ilk üniversite

Dünyadaki İlk Üniversite


Dünyadaki İlk Üniversite Dünyadaki ilk üniversite Dünyadaki ilk üniversite 859 yılında Emeviler tarafından Fas’ın Fez şehrinde kurulan Keyruvan Üniversitesi’dir. Dünyadaki kurulan ilk üniversite olan Keyruvan Üniversitesi, günümüzdeki üniversite vasıflarını taşımıyordu. O dönemlerde Eski Yunan ve Roma dönemlerine ait yüksek öğrenim kurumları da mevcuttu. Batıdaki üniversiteler....Dünyadaki İlk İnsan

Dünyadaki İlk İnsan


Dünyadaki İlk İnsan Dünyadaki İlk İnsan Dünyadaki ilk insan Hz. Adem ve Hz. Havva olarak bilinir. Adem, Hindistan’da Seylan (Serendib) Adasına, Havva ise Cidde ‘ye indirilmiştir. Ancak her dine göre farklı inanışlar mevcut olmasına karşın, temelde bu düşünceler aynıdır. Musevi inanışlarına göre; Adem, yaratılışın 6. Gününde topraktan yaratılmıştır. 1. bâbda erkek ve....Dünyadaki İlk Açlık Grevi Nerede Yapılmıştır?

Dünyadaki İlk Açlık Grevi Nerede Yapılmıştır?


Dünyadaki İlk Açlık Grevi Nerede Yapılmıştır? Dünyadaki İlk Açlık Grevi Nerede Yapılmıştır? Dünyadaki ilk açlık grevi Rusya ‘daki cezaevlerinde yapılmıştır.


Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Ne Zaman Yapılmıştır?

Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Ne Zaman Yapılmıştır?


Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Ne Zaman Yapılmıştır? Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Ne Zaman Yapılmıştır? Dünyadaki ilk şehirlerarası dolmuş seferi 1898 yılı Ağustos ayında yapılmaya başlanmıştır.


Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Nerede Yapılmıştır?

Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Nerede Yapılmıştır?


Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Nerede Yapılmıştır? Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Nerede Yapılmıştır? Dünyadaki ilk şehirlerarası dolmuş seferi Clacton şehri ile Londra şehri arasında yapılmaya başlanmıştır.


Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Kim Tarafından Yapılmıştır?

Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Kim Tarafından Yapılmıştır?


Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Kim Tarafından Yapılmıştır? Dünyadaki İlk Dolmuş Seferi Kim Tarafından Yapılmıştır? Dünyadaki ilk şehirlerarası dolmuş seferi London Motor Van and Wagon Co. Şirketi tarafından yapılmaya başlanmıştır.


Dünyadaki İlk Araç Plakası Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı?

Dünyadaki İlk Araç Plakası Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı?


Dünyadaki İlk Araç Plakası Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı? Dünyadaki İlk Araç Plakası Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı? Dünyadaki ilk araç plakası 14 Ağustos 1893 tarihli talimatname ile kullanılmaya başlandı.

Sayfalar 1 - 512345